Recensie End of Season ★★★★ - deVolkskrant
De sterke seizoensafsluiter van Introdans is luchtig, maar daaronder bubbelt een schuimbad aan emoties.
25 juni 2026
door Annette Embrechts
In de zeven choreografieën die zijn geselecteerd voor End of Season 2026 geven de dansers subtiele zwaarte aan de cartooneske motoriek.
De toon is luchtig, de look zwart-wit, maar de impact warm en kleurig. Introdans danst tot en met zaterdag een sterke seizoensafsluiter. Zeven choreografieën zijn voor End of Season 2026 geselecteerd vanwege het zwart-witcontrast, maar daaronder bubbelt een schuimbad aan emoties. Neem het nieuw aangekochte duet Mano a Mano van het Spaans-Italiaanse choreografenduo Iratxe Ansa en Igor Bacovich (beiden hebben in Nederland gedanst).
Alle Introdansers geven een subtiele zwaarte aan de lichtvoetige humor van cartooneske motoriek. Fijn dat het gezichtsbedrog van Caught – een ogenschijnlijk zwevende solo in stroboscooplicht – weer even voorbijvliegt, krachtig vertolkt door Alberto Tardanico. Ook het kwartet dat zich deemoedig doch speels laat zandstralen tijdens Susto van Sol León en Paul Lightfoot zorgt voor wonderlijke effecten.
Soms is vooraf Twinset te zien, een nieuw kwartet in de bijzondere reeks Ontmoetingen van Introdans-choreograaf Adriaan Luteijn, met gastdansers in alle soorten en leeftijden. Tijdens dit dubbelduet, op kabbelende beats, spiegelen twee tweelingen een grafisch patroon van samenbinden en losknippen. Het Arnhemse ontwerpersduo Truus en Riet Spijkers, bekend van modemerk Spijkers en Spijkers, begint door de lichamen van Elizaveta en Maria Zhukova – ook tweelingzussen – met lichtbalken op te meten en hun ledematen op tafels als ‘lappen stof’ uit te rekken. Gestaag bouwen ze deze motoriek uit tot betrokken dans. De passpiegels getuigen stil en verwijzen slim naar zowel dansstudio als modeatelier.
Lees het artikel op volkskrant.nl
