FRAENCK x Introdans
Originele Introdans banners krijgen een tweede leven
11 augustus 2026
Introdans en het Arnhemse label FRAENCK slaan de handen ineen voor een bijzondere limited edition. Originele Introdans banners krijgen een nieuw leven als unieke designitems: de Shopper GUUS en het Etui DINO.
Wat gebeurt er met een Introdans banner wanneer deze niet langer langs de weg, aan een gebouw of op een evenement te zien is? In plaats van het materiaal weg te gooien, krijgt het nu een tweede leven. Samen met FRAENCK hebben we de originele banners laten verwerken tot twee praktische en unieke items die je elke dag kunt gebruiken.
Van Introdans banner naar designitem
Voor deze samenwerking selecteerde FRAENCK originele Introdans banners. In het atelier in Arnhem worden de banners zorgvuldig uitgesneden en verwerkt tot de Shopper GUUS en het Etui DINO.
Doordat ieder item uit een ander deel van een banner wordt gemaakt, is geen enkele tas of etui hetzelfde. De kleuren, vormen en details van het oorspronkelijke ontwerp komen in iedere uitsnede anders terug. Zo krijgt ieder item een eigen uitstraling én een eigen stukje Introdansgeschiedenis.
De Shopper GUUS is een ruime en stevige tas van circa 20 liter, ideaal voor dagelijks gebruik. Het Etui DINO is een compact accessoire voor bijvoorbeeld je kleine essentials. Beide items zijn waterafstotend, makkelijk schoon te houden en met de hand gemaakt.
Over FRAENCK
FRAENCK is een Arnhems label en ontwerpbureau dat zich richt op het maken van eigentijdse producten van hergebruikte materialen. In het sociale atelier in Arnhem worden onder andere tassen, rugtassen, etuis en accessoires gemaakt van materialen die anders mogelijk verloren zouden gaan.
Met deze samenwerking sluit de aanpak van FRAENCK mooi aan bij de wens van Introdans om materialen en bestaande producties een langer leven te geven. Zo ontstaat uit iets dat zijn oorspronkelijke functie heeft verloren, een nieuw product dat opnieuw gebruikt en gedragen kan worden.
Een limited edition
De FRAENCK x Introdans collectie is bewust in een beperkte oplage gemaakt. Door het unieke karakter van het materiaal is ieder exemplaar anders.
Een bijzondere samenwerking tussen twee Arnhemse organisaties, waarin design, hergebruik en de wereld van Introdans samenkomen.
De Shopper GUUS en het Etui DINO zijn nu verkrijgbaar via onze webwinkel.

