Bezoek deze voorstelling vol disco, groove en glitter (én dans daarna gezellig door)

11 november 2025
door: José de Jong

Met Pink Panther Party XXL neemt dansgezelschap Introdans je mee naar de discocultuur van de jaren 70: een tijd waarin queer, latino en black community’s hun vrijheid en identiteit vierden op de dansvloer. Dat gevoel van saamhorigheid en energie zie je terug in deze swingende productie. En het beste is: na de voorstelling kun je zelf de dansvloer op met dj Rob Manga.

Van vrijdag 19 december tot en met dinsdag 30 december 2025 bezoek je deze heerlijke dansvoorstelling in Concertgebouw de Vereeniging in Nijmegen. De eerste voorstellingen zijn al uitverkocht: koop dus snel je tickets.

Zoektocht naar een plek waar je vrij kunt dansen
Stel je voor: een groep jongeren dwaalt door de stad – op zoek naar warmte, muziek en een plek waar ze zichzelf kunnen zijn – en waar je kunt dansen zoals je wil. Op hun tocht stuiten ze op een oud, verlaten pand vol uitgaansverhalen uit vervlogen tijden.

Daar ontmoeten ze een antikraakster met herinneringen aan de discotijd. Samen blazen ze de ruimte nieuw leven in. Beats vullen de ruimte, lichamen komen in beweging, levens vloeien samen op de dansvloer. Dat alles is Pink Panther Party XXL!

Een veilige plek waar je jezelf mag zijn
Pink Panther Party stond al eerder op de planken, maar deze keer zie je een totaal nieuwe versie. Adriaan Luteijn en Chantal de Vries zijn de choreografen. Adriaan: “Deze vernieuwde editie is kleurrijker en groter dan ooit, met een cast van ruim twintig dansers: van klassiek geschoolde Introdansers tot performers uit andere danswerelden en van andere generaties.”

Pink Panther Party is echt een kijkfeestje waarbij bijzondere dansers samen het podium delen. De voorstelling gaat over de fantastische kracht van jongeren om de wereld te veranderen. Ze snakken naar een veilige plek waar je jezelf mag zijn en mag vieren wie je bent.”

‘Deze voorstelling is echt een feestje voor iedereen’
Twintiger Vega Diesveld is een van de dansers. “Deze voorstelling is heel toegankelijk en leuk voor iedereen: want wie kent er nu geen discomuziek?”, zegt Vera. “Mijn vriendinnen waren al bij de eerste uitvoeringen in Arnhem in oktober en vertelden dat ze niet stil konden blijven zitten. Naderhand hebben ze nog heerlijk gedanst.”

“Kom vooral ook als je misschien niet zo vaak naar het theater gaat, want deze show is echt een feestje. Elke danser die op het podium staat heeft een eigen stijl, kostuum en karakter en je ziet die persoonlijkheden terug in de voorstelling – van disco tot vogueing en hiphop.”

De kostuums in de voorstelling zijn verzameld door modeontwerper Sjaak Hullekes. Zijn ontwerpen zijn gebaseerd op recycling en duurzaamheid en geïnspireerd op de bezoekers van Studio 54, brengen extra glitter en glamour.

Dansend nagenieten van de voorstelling
Introdans viert met Pink Panther Party XXL vrijheid en diversiteit. Het theater transformeert tot een springlevende discotheek, waar je begint als toeschouwer en eindigt als deelgenoot. Of beter: dansgenoot.

Dj Rob Manga – bekend van onder andere Hiphop en R&B party Bassline en soulparty LEGENDS – verzorgt livesets na de voorstelling. Choreograaf Adriaan: “Na de voorstelling kun je als bezoeker zelf de dansvloer op als je wilt, de dansers nodigen je daartoe uit!”

Pink Panther Party is een hedendaagse ode aan de vroege jaren van de disco. Scoor snel je tickets voor de shows, van vrijdag 19 december tot en met dinsdag 30 december 2025. De voorstelling is geschikt voor 10 jaar en ouder.

Pink Panther Party XXL is t/m 30 december te zien in De Vereeniging, Nijmegen.

Lees het volledige artikel op Indebuurt Nijmegen

Blijf op de hoogte