Recensie Pink Panther Party XXL ★★★★ - de Volkskrant

‘Pink Panther Party XXL’ doet op swingende wijze een inclusieve discotheek uit de jaren zeventig herleven

21 december 2025
door: Annette Embrechts

De dansvoorstelling van Introdans draait om een vrolijke en vanzelfsprekende samensmelting van dansstijlen, identiteiten en liefdesvoorkeuren. Dat swingt, zelfs tussen het pluche van een statig concertgebouw.

Concertgebouw De Vereeniging is qua zichtlijnen geen ideale locatie om tussen podium en tribune de setting te suggereren van een donker (anti-)kraakpand, waar jongeren ’s nachts hun bevrijdende discoparty’s komen vieren. Je moet overeind veren om alle kekke moves van kop tot kont te kunnen zien. De bonte verzameling schoeisel spreekt juist boekdelen: van spitzen, sneakers en rollerskates tot hakken, lieslaarzen en plateauzolen. De zeven Introdansers en dertien (deels neurodiverse) leerlingen van dansopleidingen bewegen op alles, mits het swingt.

Dat geldt eveneens voor de uitbundige mix van hergebruikte stoffen (van teddy en kant tot sporttenues en gehaakte tops) waaruit modeontwerper Sjaak Hullekes soepele sexy outfits heeft samengesteld. Soms ontgaat je dus iets van al die creativiteit. Maar het verhaal achter de Pink Panther Party XXL van Introdans is leuk, zeker voor iedereen die een positieve vibe over inclusiviteit kan gebruiken. PPP XXL draait om een vrolijke, vanzelfsprekende samensmelting van dansstijlen, identiteiten en liefdesvoorkeuren. ‘I am what I am’ projecteren lasers in blokletters op het blokkenpodium.

Tot eind december danst Introdans deze XXL-versie van een vleug discogeschiedenis uit hun eigen pand aan de Vijfzinnenstraat in Arnhem. Daar zat een roemruchte discotheek, de Pink Panther, met glazen, oplichtende dansvloer, waarop in de jaren zeventig alles en iedereen, van Moluks en Indonesisch tot latino en queer, samensmolt tijdens optredens van Percy Sledge, The Trammps, Kool & The Gang en KC and The Sunshine Band. Leuk is dat het heldere verhaaltje van een groep jongeren die een anti-kraker wakker danst door choreografen Adriaan Luteijn en Chantal de Vries niet is ingekleurd met het stereotiepe discobeeld van jeans, wijde pijpen en afrokapsels, maar juist met stijlen als vogue, waacking, elektro, ballroom, hiphop en ballet. Dat swingt, zelfs tussen het pluche van De Vereeniging.

Lees hier het het artikel in de Volkskrant

Blijf op de hoogte